Tag Archives: lavaşlı tarifler

Kıymalı Quasedilla (Pratik Lahmacun)

kıymalı quasedilla

Geçtiğimiz haftalarda yaptığım ve evde pratik  lahmacun tadında yenen çok da beğenilen Tortilla ekmeğinde tarifim var  bugün. Şu Tortilla (Lavaş) ekmeğinden bir tatlı yapmadım, onu da yaparım inşallah. Bu tarifi etli ve tavuklu da yapabilirsiniz. İç malzemelerini damak tadınıza göre değiştirerek yapabilirsiniz. Zevk sizin.

Kolaylıklar dilerim

Yumurtalı Lavaş Pizza

Sucuklu Lavaş Pizza

Lavaş Kasesinde Meksika Fasulyesi Salatası

Lavaş Ekmekli Pratik Maydanozlu Krep

Kremalı, Mısır ve Biberli Taquitos

taquitos

Bu kız da kafayı lavaşla bozdu diyeceksiniz. Haklısınız. Ama hafta sonu kahvaltıları için alternatif  kullanımı çok fazla. Bu  hafta sonu  Meksika tarzı takılalım dedim. Gerçekten süper oldu. Hafif, lezzetli, farklı ve her zamanki gibi pratik. Sıcak, soğuk her şekilde yenebiliyor. Topu topu  iki  lokma zaten. Deneyin derim.

Ev Yapımı Cips

ev yapımı cips

Deniz hanıma ne kadar zararlı da desek seviyor cipsleri. Çok istisna nefsini körlemek amacı aldığım oluyor arada.  En son aklıma her şey de kullandığım ve bu aralar vazgeçilmezim olan lavaştan yapmak geldi.  Yaptığım günden beri hazır cips istemedi kuzum. Adını da sağlıklı cips koydu. Şimdi ne zaman cips istese 5 dk da hazır. Sade yapılabileceğiz gibi, istediğiniz baharat ilavesiyle de yapabilirsiniz. Yanına da yoğurtlu ,  peynirli yada baharatlı  dip soslar ile de yemesi daha keyifli. Deneyin tavsiye ederim.

Yumurtalı Lavaş Pizza

yumurtalı lavaş pizza

İyi haftalar. Bu  lavaş pizzalar evin vazgeçilmezi halinde. Çok kısa sürede istediğiniz her çeşitte yapılabilecek bu pizzalar gerçekten dışarıdaki çıtır hamurlu pizzaları aratmıyor. Hemde ev yapımı mis gibi oluyor. Gün içinde canımız atıştırmalık bir şeyler istediğinde çabucak yapıp keyifle yiyoruz.